Program Začít spolu

Program Začít spolu podporuje děti svobodně vyjadřovat své potřeby, přání a představy v prostředí,  které jim poskytuje pocit bezpečí a zároveň přináší výzvy, podporuje jejich přirozené učení a kreativitu. Děti se za pomoci tzv. center aktivit snaží samostatně i ve skupinkách řešit problémy,  pomáhat si, vyrovnávat se s nenadálými situacemi a nést zodpovědnost za své činy. Klademe velký důraz na hodnotící kroužky, kde se snažíme, aby děti byly schopné sebereflexe, dokázaly se samostatně vyjadřovat a rozhodovat, zhodnotit svou práci, snášet kritiku a shrnout průběh celého dne. Naším hlavním cílem je vychovat z dětí osobnosti, děti samostatné, které se chtějí učit a poznávat svět. Upřednostňujeme zážitkové učení, proto často zpestřujeme náš pobyt ve školce různými výlety, vařením, pečením a spoustou dalších aktivit. Pravidelně do našeho programu zařazujeme "učení se venku", čímž podporujeme budování pozitivního vztahu k přírodě. Úzce spolupracujeme se základní školou a vzájemně se podílíme na společných projektech, které rozvíjí nejen dětskou tvořivost, ale zároveň tak upevňují vztahy mezi dětmi navzájem. Naše školka je otevřená kontaktu s rodiči i se širokou veřejností, která se podílí na společných aktivitách a úspěšně se zapojuje do bezproblémového chodu naší školky.