Dopravní soutěž

Dne 18. 3. 2015 jsem se s vybranými předškoláky vydala na dopravní soutěž do Hopsária v Českých Budějovicích. Po dlouhých přípravách nastala středa a mohli jsme vyrazit! Jeli jsme linkovým autobusem a už po cestě jsme sklidili úspěch díky Radímkovi, který pojmenovával všechny dopravní značky, které viděl. Od cestujících sklidil plno úsměvů a pochval. Na nádraží jsme se posilnili svačinkou a pokračovali jsme dále. Pro mnohé z dětí byla za celý den největším zážitkem jízda na eskalátorech. Do Hopsária jsme dorazili městskou hromadnou dopravou a po zápisu jsme okoukli jednotlivá stanoviště. Naším prvním úkolem bylo správně poznat dopravní značky. V této disciplíně děti naprosto excelovaly a byla jsem na ně velmi pyšná. Druhým stanovištěm byla jízda na dopravním hřišti, která byla pro děti nejzábavnější atrakcí. Všemyslíci zde jezdili na motokárách a úkolem bylo řídit se dle pravidel silniční dopravy.  Před pokořením posledního stanoviště jsme se opět posilnili svačinkou. Jízda zručnosti, která na nás čekala, byla opravdovým oříškem a vyžadovala naprostou přesnost v jízdě tříkolkou. Děti byly i zde velmi šikovné a získaly jen minimum trestných bodů. Před vyhlášením vítězů si děti pohrály na různých atrakcích, což bylo pro ně tou největší odměnou. Z 22 družstev se jedna z našich skupinek umístila na krásném desátém místě, druhá skupinka na místě patnáctém. Každé z dětí dostalo upomínkové předměty, které jsme si po návratu do školky rozdali. Touto cestou bych chtěla poděkovat rodičům, kteří se s dětmi na soutěž pilně připravovali, zároveň děkujeme i celé škole a školce za fandění a podporu.

Irena Řeháčková