Školáci na Divokém západě

Školní rok jsme zahájili poněkud netradičně. Zatímco žáci jiných základních škol usedli do lavic, naše třída odjela na první školní týden na adaptační pobyt do Radětic u Bechyně. Smyslem týdenního pobytu bylo seznámení se dětí s novými kantory. V dopoledních hodinách probíhaly seznamovací hry, hry zaměřené na stmelení kolektivu, na rozvoj spolupráce a důvěry. V odpoledních hodinách byl pro děti připraven program ve stylu divokého západu. Děti po celý týden plnily úkoly, za něž vydělávaly dolary pro svůj tým. Tyto peníze mohly roztočit  v saloonu, část si však musely šetřit na nákup pomůcek k rýžování zlata. Myslíme si, že i když nám zkraje týdne nepřálo počasí, celý týden jsme si báječně užili. Na všechny fotografie nejen z tohoto týdne se můžete podívat na facebookových stránkách školy.

Výběr ze slohových prací na téma: Co jsme zažili na škole v přírodě:

Celý týden se mi líbil. Nejvíce se mi líbila těžba zlata a jízda na divokém býkovi.

Hráli jsme celé dny hry. Měli jsme saloon. Nejvíce mě bavil přechod divoké řeky. V noci jsme nemohly spát, protože kolem chatky chodil pan učitel a dupal.

Těžili jsme zlato, házeli jsme oštěpem, spali jsme na palandách ve spacáku.

Škola v přírodě se mi líbila, dobře tam vařili. Ráno se mi líbily rozcvičky. Líbilo se mi kotě majitelů.

Líbilo se mi, jak jsme při hře na Apače bojovali s panem učitelem a Tomášem.

Bydlel jsem s Lukášem a Dominikem. Byla s nimi legrace.

Byli jsme na výletě v Bechyni. Našli jsme tam mapu s místem, kde se nalézá zlato.

Celý týden byl super, ani se mi nechtělo domů.