PoÚtStČtSoNe
                                          
šablony IIUčíme spoluProjekt Děti do bruslí je určen pro děti předškolního věku a žákům 1. stupně základní školy s výukou bruslení formou kurzu pod odborným metodickým a trenérským vedením.NADACE ČEZÚčast na projektech

Vánoční akademie

Vánoční akademie - vynikající prezentace ZŠ a MŠ Neznašov

          Onen slavností podvečer vítal příchozího zaplněný sál, v němž odhadem bylo více jak 150 návštěvníků, a věru, bylo na co se dívat a co poslouchat. Děti z neznašovské základní a mateřské školy v pestrém programu, složeném z písniček, scének, angličtiny, minidivadla, cvičení, zpěvu i tance, ukázaly, že vystoupit na veřejnosti je radost prostá upoceného strachu, že svůj kus zvorám. A to překrásné propojení programu oběma velmi milými dětskými konferenciéry naznačovalo, že škola nemusí být spojována se strachem, ale že je opravdu hrou. Však také návštěvníci každému výkonu nadšeně tleskali.

             Naše MŠ od prázdnin zpívala - slyšel to každý kolemjdoucí. A také asi tančila - to už jsme nemohli vidět, ale pohyb dětí na jevišti ukázal, že nešlo o nadřené vystoupení, protože pohyb dětí byl jaksi samozřejmý. Přítomnost vyučujících i vedoucích kroužků na jevišti byla dokladem spolupráce dospělých i dětí. Vždyť pedagog je přece ten, kdo doprovází žáka po cestě k vědění i jednání. Žák by měl jít sám, z radosti. A k takové samostatnosti dětí přece místní škola nenásilně, jak jsme při vnímání programu viděli, svěřené žáky vede.

             Takovou euforii po programu jsem dlouho nezažil. Jsem mile překvapen přístupem neznašovských  pedagogů k dětem. Přeju škole, aby ji nadšená práce stále bavila, a nám všem občanům obce, aby z dětí vyrostli svědomití, kreativní a samostatně uvažující i pracující občané. Díky všem, kteří se na přípravě předvánoční akademie podíleli.

                                                                                                                                                                                              Jan Bartuška

ZŠ a MŠ NeznašovFacebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím