Výuka čtení - genetická metoda

Výuka čteni v 1. ročníku probíhá genetickou metodu, která je díky rychlému nástupu čtení slov, vět i jednoduchých textů pro děti přitažlivější. Žáci lépe vnímají obsah, dříve čtou s porozuměním a jsou tedy více motivovány k dalšímu čtení. Velmi důležitým faktorem při nácviku čtení genetickou metodou je spolupráce s rodiči, čímž je podpořena filozofie programu Začít spolu – tedy škola + rodina. Velice úzce spolupracujeme s obecní knihovnou v Neznašově, kam se školáky i s dětmi z mateřské školy pravidelně docházíme.