Začít spolu

Program "Začít spolu" představuje velmi otevřený systém. Umožňuje každé škole, každému učiteli přizpůsobit jeho konkrétní podobu kultuře, zvykům a tradicím dané země, jejímu vzdělávacímu systému i potřebám konkrétních dětí.
Program "Začít spolu" zdůrazňuje individuální přístup k dítěti a partnerství školy, rodiny i širší společnosti v oblasti výchovy a vzdělávání. Prosazuje a umožňuje inkluzi dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Jedná se o program, který představuje pedagogický přístup orientovaný na dítě.
S metodikou "Začít spolu" máme mnohaleté zkušenosti a vzhledem k tomu, že je zcela v souladu s požadavky formulovanými v Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání, stala se  podkladem pro tvorbu školního vzdělavacího programu "Co neznáš, vymyslíš".

Specifika programu " Začít spolu "
•    projektové vyučování
•    vedení k spoluodpovědnosti
•    spolupráce rodič - žák - učitel