Vánoční tvořivé dílny

Předvánoční období si děti z mateřské i základní školy zpestřily několika dílnami, při kterých různými formami zhmotňovaly kouzelnou a voňavou atmosféru blížících se Vánoc. Naši nejmenší ve školce se naučili vyrábět voňavá mýdla a svíčky z včelího vosku, vytvořili spoustu nádherných přáníček a napekli několik druhů vynikajícího cukroví. Další milé tvoření proběhlo v temelínském informačním centru, kde si děti ze základní školy vyrobily keramické zvonečky a papírové sněhuláky.  Opět se přesvědčily o tom, že fantazii se meze nekladou a tradiční vánoční i zimní motivy lze ztvárnit opravdu originálně. Tato tvořeníčka však pro děti ze základní školy vyvrcholila ve středu 17. prosince, kdy se uskutečnila společná dílna s rodiči, prarodiči či dalšími rodinnými příslušníky. K radosti všech se jich tu sešlo opravdu hodně a byli moc šikovní. Děti tak s jejich pomocí nazdobily krásné vánoční věnce a svícny, vytvořily vánoční zápichy do květináčů a okusily si jemnou cukrářskou práci při dekorování jimi upečených perníčků. Během společného tvoření, povídání si, ochutnávání perníčků, pití kávy a čajů nám milou atmosféru podkreslovaly vánoční koledy. Akce byla velmi příjemná a jsme rádi, že děti mohly strávit tento hezký čas s rodiči a blízkými i ve školním prostředí.