Dopravní výchova v Hopsáriu

V pátek 12. 12. jsme uskutečnili první společný výlet všech dětí Základní školy a Mateřské školy Neznašov, učitelů a rodičů. Tentokrát jsme se vydali odreagovat do zábavního centra Hopsárium v Českých Budějovicích. Ne nadarmo si říkají centrum rodinné. Dopoledne si tu totiž náramně užily nejen všechny děti, ale i všichni dospělí. Otestovali jsme velkou prolézací věž se skluzavkami, lezeckou stěnou, míčky a dalšími překážkami, velké trampolíny, sjížděli jsme kopec v nafukovacích kruzích, zahráli si fotbal i fotbálek, lezli do tlamy žralokovi a pohupovali se na lodi. Součástí této zábavy byla i dopravní výchova. Teoretické znalosti kolem bezpečného přecházení přes silnici, správné výbavy cyklisty i poznávání dopravních značek jsme zvládli s přehledem. O to více jsme se těšili na místní dopravní hřiště. Vžili jsme se totiž do rolí chodců, policistů a především motoristů. U všech těch skvělých vozidel a vozítek opravdu nešlo ponechat studené motory a nevšímat si jich. Den jsme si užili náramně, atmosféra byla úžasná, a tak jen doufáme, že podobných společných akcí bude co nejvíce. Ještě jednou děkujeme všem přítomným rodičům a přátelům školy za spolupráci, byli jste skvělí!